iService Wsparcie dla mobilnego serwisanta

dowiedz się więcej

Wdrożenia systemów ERP wspomagających zarządzanie

dowiedz się więcej

Serwis systemów ERP wspomagających zarządzanie

dowiedz się więcej

Tworzenie oprogramowaniana zamówienie

dowiedz się więcej

iPersonelInnowacyjny system kadrowo-płacowy

dowiedz się więcej

AXA integruje systemy informatyczne z LST-Soft

AXA to jedna z wiodących firm na polskim rynku ubezpieczeń. Grupa funkcjonuje w Polsce od 2006, kiedy to AXA DIRECT zaczęła podbijać krajowy rynek ubezpieczeń komunikacyjnych. Następnie dzięki zakupowi Grupy Winterthur Grupa rozszerzyła działalność o ubezpieczenia na życie oraz fundusze emerytalne. Od tego czasu zespół doświadczonych ekspertów, silna globalna pozycja Grupy AXA, jej potencjał finansowy oraz szeroka oferta produktowa - pozwalają świadczyć najwyższej jakości usługi idealnie dopasowane do potrzeb klientów. Grupa AXA prowadzi swoją działalność w Polsce poprzez następujące spółki:

  • AXA Powszechne Towarzystwo Emerytalne Spółka Akcyjna
  • AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna
  • AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Spółka Akcyjna
  • AXA Polska Spółka Akcyjna
  • AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
  • Avanssur S.A. Oddział w Polsce

Różnorodność i złożoność prowadzonego przez Grupę AXA biznesu wymaga wsparcia przez wiele złożonych systemów informatycznych. Dodatkowo zachodzące na rynku zmiany wymuszają ciągły rozwój stosowanych w grupie technologii informatycznych. Jednym z wyzwań, przed jakimi staje dział IT AXA, jest integracja poszczególnych składników infrastruktury informatycznej funkcjonujących w Grupie.

Konrad Góra, Menadżer ds. Systemów Obsługi Ubezpieczeń Korporacyjnych:
Za cześć integracji wewnętrznych systemów Grupy AXA z podmiotami zewnętrznymi, np. z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym (UFG), odpowiedzialna jest firma LST-Soft Sp. z o.o. Konsultanci LST-Soft świetnie rozumieją wymagania biznesowe naszej firmy, a proponowane przez nich rozwiązania są dobrze dostosowane do naszych potrzeb i warunków w jakich mają funkcjonować. Elastyczność i profesjonalizm firmy LST-Soft na etapie projektowania i tworzenia oprogramowania pozwoliły nam na sprawne uruchomienie systemu odpowiedzialnego za komunikację z UFG. Dzięki wzorowej współpracy przy dotychczas realizowanych projektach planujemy skorzystać z usług LST-Soft dla dalszego rozwoju mechanizmów integrujących wewnętrzne systemy Grupy AXA.

« powrót do listy aktualności
POIG 8.2